نقش حیوانات خانگی در زندگی ما

نقش حیوانات خانگی در زندگی ما

این روزها حیوانات خانگی نقش پررنگی در زندگی های پردغدغه  ما ایفا می کنند و به نوعی عضوی از خانواده ما شده اند. اما چرا نگهداشتن حیوان خانگی تا این حد طرفدار دارد؟ حیوانات خانگی پراحساس هستند و ما را از تنهایی درمی آورند، اوقات فراغت ما را پر و بچه ها را سرگرم می کنند و به طور کلی رنگ و بویی دیگر به زندگی ما می بخشند. همه این عوامل افراد را مجاب می کند تا اقدام به نگهداری یک حیوان خانگی دست آموز کنند. در این میان دامپزشکی ها و پت شاپ ها نیز خدمات مربوط به این حیوانات خانگی را ارائه می کنند و در ارتباط مستقیم با حیوانات و صاحبانشان هستند.

 

نگهداری از سگ

سگ ها برخلاف گربه ها چندان برای نگهداری در آپارتمان های کوچک مناسب نیستند و آن هم به دلیل سر و صدای زیادشان است. آن ها به گردش مرتب نیاز دارند، چرا که توانایی های اجتماعی حیوان تقویت می شود و همچنین نمی توانند برای مدت طولانی در خانه بمانند. البته سگ های کوچک و کم سر و صدایی هم وجود دارند که می توان در آپارتمان از آن ها نگهداری کرد و همچنین اگر سگ ها به طور مرتب و روزانه به پیاده روی برده شوند و انرژی آنها تخلیه شود حتی در آپارتمان های کوچک نیز می توانند زندگی کنند . زیرا بیشتر به استراحت می پردازند .  در کنار همه این ها وفاداری و پر احساس بودن این حیوانات دوست داشتنی هم که بر کسی پوشیده نیست.

نگهداری از گربه

شاید برای اغلب افرادی که امروزه در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند، نگهداری حیوان خانگی کار سختی باشد، اما حیوانات کوچک و بی سر و صدایی هم وجود دارند که مناسب نگهداری در آپارتمان می باشند. در این میان گربه ها از محبوبیت بیش تری برخوردارند، زیرا هم صدای بلندی ندارند که باعث آزار همسایگان شود و هم نسبت به سایر حیوانات خانگی خواب بیش تری دارند. این موجودات کوچک ۱۶ ساعت در روز می خوابند و این برای افراد شاغل ایده آل تر می باشد. گربه ها را می توان برای هرکاری مانند جای دستشویی کردن، تربیت کرد.